Przedwzmacniacz stereofoniczny C-2820

Nowoczesny sprzęt C-2820 oparty został wzbogacony o technologię AAVA, która była opracowana dla sprzętu C-3800 i zawiera świetne komponenty oraz części. AAVA jest to całkowicie inne od przetwarzania cyfrowego sygnału w konwersji rozwiązanie, które sprawia, że można osiągnąć dużo lepsze efekty.

Regulacja głośności będzie pracować tutaj jedynie w ramach domeny analogowej. Można powiedzieć, że korzystnie z AAVA będzie regulować głoność i tym samym będzie można uzyskać wysoki stosunek sygnału i szumu. Jednocześnie będzie można uzyskać niskie dystorsje wzmacniacza i tym samym jego działanie będzie lepsze. Nie będą występować także różnice między kanałami. Nie ma czegoś takiego jak crosstal ani nie funkcjonują degradacje wydajności. Konwencjonalna strategia głośności, która jest tam stosowana to tak naprawdę melodia przeszłości. Na to miejsce wchodzą właśnie nowoczesne formy czego AAVA jest świetnym przykładem. Jest to układ, który składa się również z doskonałej jakości półprzewodników i tym samym jakość dźwięku w tym sprzęcie może być naprawdę doskonała a na tym powinno nam przede wszystkim zależeć gdy takie urządzenia bierzemy do ręki. C-2820 to urządzenie, która ma oddzielne zasilacze dla obu kanałów i dedykowane są w taki sposób, że można osiągnąć świetne funkcjonowanie tego sprzętu. Tak naprawdę wszystkie 16 wejść liniowych jest zbalansowanych tak, że funkcjonowanie AAVA ma rzeczywiście swój istotny sens. Ta konstrukcja eliminuje między innymi ryzyko niechcianych elektrycznych interakcji, które mogą się pojawiać między kanałami stereo, dlatego trzeba o tym pamiętać i te kwestie również brać pod uwagę, gdy ten sprzęt chcemy wybrać. Dzięki swojemu doskonałemu wykonaniu może naprawdę wprowadzić nas w całkowicie nową erę i sprawić, że odsłuchiwanie dźwięków będzie miało już inny wymiar.

12 października 2015

Andrzej Lutnik

Gitarzysta - audiofil, wieloletni fan marki Accuphase. Przygodę z wysokobudżetowym audio rozpoczął 11 lat temu. Od tego czasu nie ustaje w dążeniu do idealnego brzmienia.