Zestaw słuchawkowy Sennheiser GSP 550 do gier z dźwiękiem przestrzennym

CECHY OGÓLNE

Już sama wzmianka o legendarnej firmie Sennheiser określa nowy zestaw słuchawkowy GSP550 jako niekwestionowanego lidera na rynku akustycznym. Co prawda, słuchawki trafią do sprzedaży dopiero w październiku tego roku. W międzyczasie przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego dzieło kultowej marki zasługuje na uwagę graczy. Marka, za którą nie szkoda płacić Sennheiser to kultowy producent najlepszego sprzętu do pracy z dźwiękiem: nagrań, audycji, odtwarzania. Od ponad 70 lat firma zajmuje czołowe miejsca w rankingach. Sennheiser to taki Apple w przemyśle muzycznym. Są one wybierane na całym świecie, ponieważ nie ma wstydu płacić za taką jakość.


CO JEST W PUDEŁKU

Agresywna i atrakcyjna konstrukcja opakowania w stylu wojskowym kryje w sobie:

  • -pożądany zestaw słuchawkowy GSP500;
  • -Instrukcje użytkowania;
  • -Oprogramowanie;
  • -Klucz sprzętowy do transmisji dźwięku dookólnego;
  • -części zamienne: poduszki słuchawki, kable, osłony.

Konstruktorzy zadbali o to, aby zestaw słuchawkowy był trwały i działał bez zarzutu przez długi czas. Bez względu na to, jak długa jest sesja, słuchawki są tak skonstruowane, aby wytrzymać zużycie związane z codzienną grą. Oprogramowanie instaluje się w mniej niż 10 minut, nie wymaga aktualizacji oprogramowania i nie obciąża komputera.


OCEŃ PO STROJU

Wygląd zewnętrzny GSP550 wyprzedza wrażenia dźwiękowe. Nowoczesne, stylowe linie łączą się z niesamowitą wygodą podczas gry. Nowy poziom ergonomii zapewnia dwuosiowy metalowy system obrotowy zestawu słuchawkowego. Zestaw słuchawkowy doskonale leży na każdej głowie i jest łatwy w regulacji. Można regulować siłę nacisku, położenie pałąka na głowę i mikrofonu. Konstrukcja jest solidna i otwarta, a wyściółka z oddychającego materiału na poduszkach usznych jest przyjemna dla skóry.


ALE CO Z DŹWIĘKIEM?

Wydajność tego innowacyjnego zestawu słuchawkowego jest najwyższa na współczesnym rynku. Jakość dźwięku jest fundamentalną częścią marki Sennheiser, znakiem rozpoznawczym firmy, który nie budzi krytyki nawet u najbardziej wyrafinowanych graczy. Odtwarzanie jest wyraźne i realistyczne, a głośność i redukcja szumów zapewniają całkowite zanurzenie się w wirtualnej przestrzeni. Ponadto zestaw słuchawkowy zapewnia dźwięk przestrzenny 7.1 z technologią Dolby Digital. Nic nie może przeszkadzać w odtwarzaniu dźwięku na żywo - głośniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zawsze znajdowały się dokładnie przed uszami użytkownika. Przy wzmocnionych basach i grającej zabawce nie usłyszysz przelatującego za oknem tornada ani odgłosu rozbijającego się meteorytu. Zadaniem GSP550 jest zminimalizowanie tego, co dzieje się wokół Ciebie i zanurzenie Cię w wirtualnej rzeczywistości.


O CO CHODZI Z TYM PILOTEM?

Dźwięk w nowym zestawie słuchawkowym jest dostosowywany za pomocą małego, ale istotnego elementu - klucza Surround Dongle. Urządzenie umożliwia dostosowanie dźwięku do konkretnej sytuacji za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Interfejs udostępnia cztery konfiguracje - rodzaj korektora, który automatycznie dostosowuje dźwięk do słuchania muzyki, grania w gry czy rozmawiania z przyjaciółmi. Ustawienia można zmieniać podczas korzystania z urządzenia. Nie ma potrzeby odłączania słuchawek i wykonywania innych czynności - Surround Dongle zrobi to za Ciebie.


OK. A CO Z MIKROFONEM?

Mikrofon jest jeszcze fajniejszy niż poprzednio. Ten wysokiej klasy niemiecki element zestawu słuchawkowego jest niczym profesjonalny mikrofon studyjny. Można za jego pomocą nagrywać album rapowy, rozmawiać z publicznością i kolegami z zespołu, nie martwiąc się o to, co dzieje się w tle. Mikrofon odcina wszelkie źródła dźwięku wokół Ciebie, pozostawiając jedynie wyraźną komunikację.


NOWY POZIOM KOMFORTU

Słuchawki douszne GSP550 zostały zaprojektowane z myślą nie tylko o jakości dźwięku i stylu, ale także o maksymalnej wygodzie użytkowania. System Dolby 7.1 jest aktywowany za pomocą przycisku, regulacja głośności znajduje się na prawej umywalce, a sterowanie mikrofonem na lewej umywalce. Nie ma potrzeby wchodzenia w ustawienia ani sterowania głośnością z pulpitu komputera. Użytkownik ma do dyspozycji 5 przycisków, które są odpowiedzialne za cały proces.

17 marca 2022

Andrzej Lutnik

Gitarzysta - audiofil, wieloletni fan marki Accuphase. Przygodę z wysokobudżetowym audio rozpoczął 11 lat temu. Od tego czasu nie ustaje w dążeniu do idealnego brzmienia.