Pierwsze słuchawki Neumanna i nowy kompaktowy subwoofer

Od ponad 60 lat firma Neumann jest znana z najwyższej klasy mikrofonów. Nic więc dziwnego, że utalentowane umysły konstruktorów firmy wykorzystały swoją legendarną wiedzę na temat przetworników i elektroniki w świecie monitoringu studyjnego. Przed targami NAMM 2019 firma zaprezentowała dwa nowe, ekscytujące produkty: kompaktowy subwoofer KH 750 z procesorem DSP oraz NDH 20, pierwszy model słuchawek Neumanna!
Neumann NDH 20 będzie przydatny dla każdego, kto potrzebuje doskonałej jakości dźwięku i skutecznej izolacji akustycznej: wokaliści, muzycy studyjni, inżynierowie wszelkiego rodzaju (nagrywanie, miksowanie, monitorowanie) i audiofile powinni wziąć go pod uwagę. Słuchawki NDH 20 mają zamkniętą konstrukcję i okrągłe poduszki z pianki z pamięcią, dzięki czemu zapewniają wygodę, oddzielając użytkownika od otaczających go dźwięków. Pomimo powszechnego zarzutu, że konstrukcja z zamkniętym tyłem powoduje niepożądany rezonans średnich tonów, NDH 20 został zaprojektowany tak, aby zapewnić zrównoważoną i przejrzystą odpowiedź dźwiękową referencyjnych głośników studyjnych Neumanna. Liniowa charakterystyka częstotliwościowa (od 5 Hz do 30 kHz), solidne odwzorowanie stereofoniczne i niski poziom zniekształceń sprawiają, że są one idealne do krytycznych zadań odsłuchowych, takich jak edycja i miksowanie. Dzięki elastycznemu stalowemu pałąkowi i aluminiowym nakładkom te słuchawki są trwałe, składają się i są dostarczane z jednym kablem prostym, jednym kablem spiralnym, adapterem 6,3 mm i materiałowym etui!

Neumann NDH 20 jest już dostępny!

Jeśli chodzi o subwoofer, KH 750 to kompaktowy system subwooferów studyjnych z kontrolą DSP i zamkniętą obudową. Wyposażony jest w 10-calowy przetwornik przedni i wzmacniacz o mocy 256 W, co zapewnia maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 105 dB i pasmo przenoszenia od 300 Hz aż do 18 Hz. Zaprojektowany do wzmocnienia małych monitorów muzycznych, w studiach nadawczych i postprodukcyjnych, KH 750 oferuje elastyczne analogowe i cyfrowe wejścia/wyjścia, wiele trybów routingu, zwrotnice DSP 4. rzędu, kontrolę akustyczną oraz system zarządzania basem 2.0 / 0.1, który umożliwia wiele konfiguracji systemu. Elementy sterujące są obecne, ale dzięki aplikacji "Neumann.Control" jeszcze więcej funkcji może być dostępnych, ustawionych, skonfigurowanych i kontrolowanych za pomocą aplikacji kompatybilnej z iPadem.

Wkrótce spodziewane są dostawy Neumanna KH 750.

14 kwietnia 2022

Andrzej Lutnik

Gitarzysta - audiofil, wieloletni fan marki Accuphase. Przygodę z wysokobudżetowym audio rozpoczął 11 lat temu. Od tego czasu nie ustaje w dążeniu do idealnego brzmienia.