KANN CUBE - najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy Astell & Kern. Teraz jeszcze więcej!

Pewien zastój w produkcji przenośnych urządzeń HiFi przez firmę Astell & Kern został przerwany przez ogłoszenie nowego, większego gracza, firmy KANN, która wchodzi do produkcji w drugiej generacji.

Wzmocnienie, w porównaniu z poprzednikiem, jest generalnie większe (dla szerszego zakresu słuchawek) i jest osiągane za pomocą trzech przełączanych stopni. Chipset to najnowsza generacja ESS Sabre, ES9038PRO w konfiguracji dual mono. Oprócz PCM 32 bity/384 kHz urządzenie obsługuje także DSD256. Moc wzmacniacza jest prawie dwukrotnie większa niż w poprzednim modelu (12 Vrms vs. 7 Vrms). Urządzenie jest wyposażone w czterordzeniowy procesor, 128 GB pamięci wewnętrznej i imponującą baterię o pojemności 7 400 mAh, która pozwala na dziewięć godzin odtwarzania dźwięku w wysokiej rozdzielczości (ale miało to negatywny wpływ na ogólne wymiary urządzenia - jego grubość wynosi ponad trzy centymetry). Odtwarzacz jest wyposażony w ekran o przekątnej pięciu cali (brak jeszcze szczegółowych informacji na temat jego specyfikacji).

KANN CUBE to jedno z pierwszych urządzeń przenośnych wyposażonych w 5-pinowe wyjście Mini XLR, co pozwala na wykorzystanie go jako źródła dźwięku ze sprzętem stacjonarnym.

Model ten ma wbudowany w pełni funkcjonalny dekoder i będzie obsługiwał standard MQA (po przeprowadzeniu testów i uzyskaniu certyfikatu) z możliwością przywrócenia danych do oryginalnej rozdzielczości pliku, w tym odpowiednich strumieni Tidal.

Astell & Kern KANN CUBE obsługuje także pakiet APK dla systemu Android, dzięki czemu można samodzielnie instalować kompatybilne aplikacje z pliku i korzystać ze znanych usług transmisji strumieniowej. Obecnie zapowiedziano obsługę serwisów Amazon Music, Spotify, Tidal, SoundCloud, Qobuz, SiriusXM, Tune-In, myTuner, Bandcamp i Deezer.

17 marca 2022

Andrzej Lutnik

Gitarzysta - audiofil, wieloletni fan marki Accuphase. Przygodę z wysokobudżetowym audio rozpoczął 11 lat temu. Od tego czasu nie ustaje w dążeniu do idealnego brzmienia.