Sony WF-1000XM3 - nowe funkcje dzięki nowemu oprogramowaniu sprzętowemu

Firma Sony postanowiła udowodnić, że własne aplikacje do dostosowywania słuchawek nie są całkowicie bezużyteczne i wczoraj udostępniła nowe oprogramowanie układowe dla niektórych z najlepszych obecnie słuchawek TWS.

Aktualizacja 2.0.2 wprowadza możliwość regulacji głośności bezpośrednio z poziomu słuchawek, co jest dość rzadką funkcją w modelach tego formatu. Zmiana przypisania padów dotykowych jest możliwa w aplikacji Headphones Connect firmy Sony, a wcześniej poprzez aktualizację oprogramowania sprzętowego samych słuchawek (co zajmuje do pół godziny). W tym miejscu właściciele eirpodów mogą sobie pogdybać - tam aktualizacja przechodzi niezauważona, ale nie dodaje też żadnych nowych funkcji).

Niestety, nie ma możliwości jednoczesnego sterowania głośnością i redukcją szumów, dlatego użytkownik musi sam wybrać, które funkcje są dla niego bardziej przydatne. Zwykłe działania w postaci kontroli torów i odbierania połączeń pozostają niezmienione.

W nowej aktualizacji dodano także wskaźniki poziomu naładowania baterii dla słuchawek i etui ładującego oraz obsługę asystenta głosowego Amazon Alexa. Asystenci głosowi Siri/Google Assistant z głównych systemów operacyjnych są obsługiwani tak jak dotychczas.

17 marca 2022

Andrzej Lutnik

Gitarzysta - audiofil, wieloletni fan marki Accuphase. Przygodę z wysokobudżetowym audio rozpoczął 11 lat temu. Od tego czasu nie ustaje w dążeniu do idealnego brzmienia.