Cyfrowy procesor sygnału DG-58

Jeśli chce się pracować nad otoczeniem akustycznym to trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że tak naprawdę jest to taka praca, która właściwie nigdy się nie kończy. Ostatnim krokiem do stworzenia doskonałych warunków będzie zastosowanie cyfrowego korektora akustyki czwartej generacji DG-58.

Z przodu tego urządzenia pojawia się między innymi dotykowy panel LCD, do którego można używać wygodnego rysika oraz krzywej docelowej bezpośrednio nad nim. Intuicyjna obsługa pozwala na konkretne możliwości jego wykorzystywana biorąc pod uwagę to, że z tym urządzeniem można wygodnie ustalać korektę akustyki. W ten sposób bez problemu można doprowadzić do tego, że muzyka będzie mogła zabrzmieć w taki sposób jak rzeczywiście został zarejestrowana. Nie będzie tutaj miało wpływu to jakie jest pomieszczenie odsłuchowe i dlatego dźwięki będą rzeczywiście doskonałe. Dodatkowo w standardzie do tego urządzenia otrzymamy komplet wejść i wyjść oraz kable usb, dzięki którym będzie można zapisywać dane na pendrive. W ten sposób będziemy mieli kontrolę nad ustawieniami i zostaną one wygodnie zapamiętane na przyszłość. Accuphase już w roku 1997 wprowadziła na rynek pierwszy produkt, który zmienił całkowicie myślenie o korektorach graficznych.

Sprzęt o kodzie DG-28 gwarantował fantastyczną funkcjonalność urządzenia i miał doskonały wpływ na dźwięk. W ten sposób to urządzenie bardzo szybko zyskało sobie masę zwolenników i pojawiało się na ustach wszystkich osób, które zawodowo zajmowały się takim sprzętem w pismach branżowych. W kolejnych latach firma wprowadzała kolejne urządzenia o numerach DG-38 oraz DG-48 cały czas pracując nad swoim sprzętem. We wszystkich kolejnych produktach pojawiało się wiele ważnych poprawek, dzięki czemu ten sprzęt dawał coraz lepsze możliwości i automatycznie gwarantował lepsze funkcjonowanie. W ten sposób wielu audiofilów rzeczywiście zdało sobie sprawę z tego jak ważna jest prawidłowa kompensacja akustyki pomieszczenia, gdzie będzie się słuchać muzyki. DG-58 Digital Voicing Equalizer to już kolejne urządzenie, którym firma podniosła poprzeczkę jeszcze wyżej. To czwarty sprzęt z serii produktów, w którym znajdziemy rzeczywiście możliwość skutecznej obróbki sygnału audio opracowanej przez firmę Accuphase. Jest to rzeczywiście doskonały producent, który doskonale wiedział jak zająć się takim sprzętem i przygotował go na doskonałym poziomie. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu będzie można między innymi wykorzystać wszystkie zalety jakie wiążą się z płytami SACD, które przekazują sygnał o wysokiej rozdzielczości. Tak naprawdę w tych urządzeniach pojawiła się także możliwość lepszego wykorzystywania sygnałów oraz można lepiej kontrolować urządzenie w całym jego ustawieniu.

Automatyczne pomiary, które prowadzi ten sprzęt tak naprawdę gwarantują, żę będzie można wygodnie go obsługiwać i będzie się dało wszystkie jego zalety sprawnie wykorzystać przez automatyczne dostrojenie do warunków pomieszczeń. Dla użytkownika będzie niezwykle ważne pewnie również to, że cała kontrola tego urządzenia dokonuje się przy użyciu dużego i wygodnego wyświetlacza LCD, który ma dotykowy charakter i dzięki temu można wygodnie z niego korzystać. Dostajemy dodatkowo rysik, którym można z przyjemnością kontrolować sprzęt analizując również te wszystkie dane, które będzie systematycznie dla nas zbierał. Nowy sprzęt pozwolił przenieść korektę akustyki na jeszcze wyższy poziom i jak widać można oczekiwać, że firma Accuphase będzie ciągle szła ze swoimi urządzeniami do przodu oferując coraz więcej możliwości użytkownikom.

12 października 2015

Andrzej Lutnik

Gitarzysta - audiofil, wieloletni fan marki Accuphase. Przygodę z wysokobudżetowym audio rozpoczął 11 lat temu. Od tego czasu nie ustaje w dążeniu do idealnego brzmienia.