Odtwarzacz SACD DP-600

Model DP-600 to urządzenie, które ma być tańsze niż już znany od kilku lat model DP-700. Odtwarzacz ma solidnie wykonaną obudowę, która ma kilka warstw metalu, a boki mają naturalną okleinę lakierowaną. Front to blok z aluminium, które jest andowane na złoty kolor. Podobnie jak wszystkie inne produkty firmy również i tutaj mamy zastosowane podobne napędy, które wykonane są samodzielnie przez tą firmę i zrealizowane na bardzo dobrym poziomie.

Część audio tego sprzętu została oparta o kilka sprawdzonych rozwiązań, które były już wykorzystywane także w droższych modelach. Znajdziemy tam MDS DSD. Sygnał po odczytaniu jest upsamplowany do postaci 5,6448 MHz/1 i następnie wysyłany do układu, który reguluje poziom dźwięku. Potem robiona jest konwersja cyfrowo analogowa w układzie MAF. Będzie do tego wykorzystywanych sześć różnych przetworników na kanał, które poprzedzone są układami opóźniającymi. Sygnał do każdego z DAC jest opóźniony o jeden cykl a potem całość jest sumowana. W ten sposób tak naprawdę można zrezygnować z filtrów cyfrowych i pozostać na łagodnym filtrze analogowym. Dzięki temu, że jest bezpośrednie dekodowanie sygnału DSD do zera minimalizowane są praktycznie błędy kwantyzcji i ominąć można zniekształcenia fazowe. DP-600 to sprzęt, który otrzymał wyjścia zbalansowane oraz niezbalansowane. Inaczej niż inne firmy tutaj producent stosuje osobne układy dla każdego zastosowanego wyjścia. Jest to rozwiązanie, które określa się jako Direct Balanced Filter. Podobnie jak w innych źródłach od tego producenta również i w tym przypadku znajdziemy cyfrową regulację siły głosu oraz cyfrowe wejścia a także cyfrowe wyjścia. Cechy użytkowe: - sztywny odporny napęd urządzenia - innowacyjny procesor sygnały MDSD - nowoczesny system DBF - układ w pętli PLL - wejścia i wyjścia cyfrowe. Cały sprzęt jest więc naprawdę starannie zrealizowany i składa się z wielu nowoczesnych rozwiązań.

12 października 2015

Andrzej Lutnik

Gitarzysta - audiofil, wieloletni fan marki Accuphase. Przygodę z wysokobudżetowym audio rozpoczął 11 lat temu. Od tego czasu nie ustaje w dążeniu do idealnego brzmienia.